Možnosti vazby fotoknihy

V současné době nabízíme 2 typy vazby, Premium a Klasik.

Verze klasik je vazdbou drátěnou, nebo chcete-li kroužkovou vazbou. Prakticky se nejedná o nic jiného, než klasický formát, který se používá u brožůr, kalendářů a jiných produktů, kde je žádoucí, aby bylo možné plně otočit stránku.  Nevýhoda může spočívat v tom, že u kroužkové vazby, bez jejího poškození, nelze vyjmout či prohodit jednotlivé stránky fotoalba.

Druhá vazba, nazvaná prémium, je vazbou ucelenou, kde je naopak možné jednotlivé stránky libovolně prohazovat, vyjmout či přidat stránky nové, bez jakéhokoliv poškození vazby či samotného alba.

Provedení fotoalba

Oba typy fotoalb obsahují kvalitní knihařské papíry s vysokou gramáží. V případě verze klasik jsou tyto papíry děrované, pro drátovou vazbu, a proložené opět kvalitním pauzovacím papírem, který ochraňuje fotografie, zabraňuje, aby se fotografie vzájemně přilepily atd. U verze Premium jsou veškeré papíry drážkovány, pro jednoduché ohýbání,  technikami, které se používají u knih, brožůr či jiných reklamních tištěných materiálů. Opět jsou tyto knihařské papíry prokládány pauzákem a navíc proloženy speciální proložkou tak, aby kniha po svém naplnění fotografiemi neztrácela svůj tvar.

Kvalita papírů a použitých materiálů dodává knihám punc dlouhé životnosti, kvality a prémiovosti.

Obalové desky fotoknih

Obalové desky jsou GRO celé fotoknihy a především znakem originality, každý kus je originál.

  • Originalita: V nabídce máme několik typů a designů, které si můžete modifikovat vlastním textem a tím je uzpůsobit vlastnímu záměru
  • Individuální úprava designu: Jak jsme psali výše, nabízíme mnoho designů pro vaší modifikaci. Pokud jste však svůj design nenalezli, kontaktujte nás a společnými silami vymyslíme a připravíme návrh, který bude přesně podle vás.
  • Materiál: Veškeré obalové desky vyrábíme z překlížkových materiálů, které lze opatřit barevnou úpravou v několika materiálových typizacích.
  • Chcete uvést text i na vnitřní straně fotoalba? To není problém, kontaktujte nás a text necháme vyhotovit i na stranu druhou.

Techniky nanesení grafiky na obalové desky

  1. Gravírování: Laserové gravírování je nejvíce používaná technika k designové úpravě těchto dřevěných desek. Proti tištěné variantě je gravírování hloubkové, hloubka motivu je +-1mm, působí tak více přírodně, plasticky, dotykově zajímavě, navíc motiv nelze nijak smazat, rozmazat.
  2. Potisk: Mimo gravírování nabízíme i možnost potisku desky. Černobílý a barevný tisk je vhodný především na světlou, březovou překlížku, bílý potisk pak na tmavé dekory. Jedná se o potisk, motiv na desce není tedy plastický, dotykově výrazný. Proti gravírování je více náchylný na poškození (škrábnutím, …), avšak nabízí možnost vytištění prakticky jakékoliv grafiky i v barvě.

Pokud si nevíte rady, který materiál, typ úpravy, provedení je pro vás ten nejvhodnější, kontaktujte nás, probereme možnosti a určitě naleznete tu správnou variantu.